O artipě

V roce 2008 …

jsme založili firmu artipa.software ve dvojici Jakub Škrobák​ a Radim Doležal​. Šlo o přímé pokračování aktivit značky artipa, pod kterou byl od roku 2004 podepsán také Martin Štrimpfl. ​Firma se vyprofilovala jako poskytovatel B2B​ a EDI řešení. Postupem času přibyly i další e-commerce aktivity, nadstavby IS, vlastní ERP systém Universus a modulární docházkový systém Venit. ​Všechny služby nabízíme jako SaaS (Software as a Service), nebo-li Software jako služba. Užíváme pro to vlastní cloudové řešení ve spojení s pokročilým systémem server housingu, který je rozložen redundantně na území EU.

Zaměření

Je nepochybné, že v dnešním světě IT (ICT) je kladen maximální důraz na komplexnost, jednoduchost a flexibilitu. Všechny tyto vlastnosti a dovednosti jsme aplikovali do našich řešení a projektů. Již od roku 2008 jsme se účastnili budování řady systémů pro naše zákazníky, v nichž jsme řešili – za přispění našeho strategického EDI partnera KPN International resp. GTT Communications, nasazování elektronické výměny obchodních dokumentů prostřednictvím artipa.EDI a e-commerce aplikací či portálů. V průběhu několika dalších let jsme se také posunuli ke zpracovávání témat systémů pro řízení a sledování zakázek, nadstaveb informačních systémů a k rozvoji systému Universus pro zpracovávání fakturace, objednávek a vedení skladového hospodářství. Naši práci jsme také od roku 2013 zaměřili na docházkový systém Venit.​​


Díky nárokům našich zákazníků​ se snažíme o neustálý vývoj, přehled v nových trendech, rozšiřování a zkvalitňování našich služeb. Klademe důraz na vzdělávání našich pracovníků, jejich účasti v různých programech. Do dnešní doby jsme si vybudovali vlastní zázemí pro projekty a pokoušíme se neztrácet Jméno mezi významnými klienty. Těšíme se tudíž z jejich přízně a velmi si ceníme vzájemné spolupráce.

Klíčem k úspěchu naší firmy je komplexnost naší nabídky a služeb (od analýzy po vývoj), odborný klientský servis a časem prověřené zkušenosti. Našim hlavním cílem je nabízet myšlenku, která našeho zákazníka posune před jeho konkurenty. Naše konání jsou neotřelá a nebojíme se přicházet s novým, nadčasovým pohledem na řešení problému.