artipa_EDI

Komplexní řešení výměny obchodních dokumentů

 Typická situace před nasazením služeb artipa.EDI
Typická situace před nasazením služeb artipa.EDI

Služba artipa.EDI nabízí osvědčené a standardní řešení pro výměnu obchodních dokumentů v elektronické formě. Je nástrojem k zefektivnění komunikace a procesů správy dokumentů. Potřebujete spolehlivou, efektivní a rychlou výměnu obchodních dokumentů pro různé segmenty průmyslu a obchodu? Využijte služby artipa.EDI a usnadněte si procesy v jednotlivých obchodně-dodavatelských kanálech. Služby Elektronické Výměny Dat umožňují přijímat a odesílat objednávky, faktury a další dokumenty levněji, rychleji, bez chyb a bez papíru. Pro služby artipa.EDI jsou charakteristické různé varianty nasazení dle zaměření uživatele a použití. Od jednoduchých, po složitější celky.

Situace po nasazení artipa.EDI
Situace po nasazení artipa.EDI

Elektronická výměna dokumentů (Electronic Data Interchange) umožňuje výměnu dokumentů v elektronické podobě přímo mezi počítačovými či informačními systémy, které komunikují automaticky, tj. s minimálními nároky na lidskou obsluhu nebo bez ní. Jedná se tedy o přímé datové propojení jednotlivých aplikací, které jsou součástí těchto systémů.

Všeobecně je pro EDI komunikaci nutné stanovení tvaru a způsobu uspořádání předávaných dat, což zajišťuje celosvětovou jednotnost a nezávislost EDI komunikace. Platformou artipa.EDI jsou mezinárodní i národní standardy. Mezinárodními formáty pro dokumenty jsou například ODETTE, ANSI.X12, EDIFACT a další, které popisují syntaktická pravidla konstrukce zpráv, kodifikují schválené standardní zprávy, segmenty zpráv, datové prvky a číselníky. Komunikace artipa.EDI, jejímž důležitým prvkem je nahrazení dosud nezbytných „fyzických” razítek a podpisů digitálním podpisem, je využívána v řadách oblastí jako jsou automotive, Retail/DIY, bankovnictví, logistika apod.